ARTJOMS RUDŅEVS – bohater Lecha Poznań - patronem Wielkopolskiej Akademii Piłkarskiej!!!

Jest nam niezwykle miło poinformować, że do grona Wielkopolskiej Akademii Piłkarskiej dołączył ARTJOMS RUDŅEVS!

Król strzelców w sezonie 2011/12 w barwach Lecha Poznań, zawodnik Hannover 96, wielokrotny reprezentant Łotwy w piłce nożnej, zdobywca Pucharu Łotwy w 2008 – OD DZIŚ JEST NASZYM PATRONEM!!!! Artjoms Rudnevs swoją karierę sportową rozpoczął w klubie FC Daugaya, następnie był zawodnikiem Zalaegerszegi TE FC. Od 4 sierpnia 2010 był zawodnikiem Lecha Poznań, w barwach którego już w pierwszym meczu przeciwko Widzew Łódź, zdobył bramkę dającą Lechowi prowadzenie w tym meczu. W 2010 w meczu Ligi Europy z Juventusem strzelił bramkę, która zapewniła Lechowi Poznań awans do 1/16 Ligi Europy. W sezonie 2011/2012 Rudnevs strzelił aż 22 gole i został królem strzelców. Obecnie jest zawodnikiem Hannover 96!